W sprzedaży dostępny jest szeroki wybór koszul, które wykonane są z różnych materiałów. Zazwyczaj, decydując się na kupno koszuli, przede wszystkim kierujemy się jej kolorem, wzorem czy fasonem. Zdecydowanie mniejszą wagę przykładamy do materiału, a jest to błąd, ponieważ odgrywa on kluczową rolę, jeśli chodzi o komfort noszenia.

Co prawda sięgając po markowe koszule, raczej nie musimy się tą kwestią martwić, ponieważ w większości szyte są one z wysokiej jakości bawełny. Jest to doskonały materiał na koszule i w ogóle odzież, ze względu na przewiewność i to, że pozwala skórze oddychać. Z bawełny możemy kupić markowe koszule zarówno w stylu eleganckim, który idealnie sprawdzi się do garnituru, jak i bardziej codziennym czy sportowym. Chcąc wpisać się w ten drugi styl, czyli  casual, możemy zakładać koszule z flaneli, która jest miłym w dotyku materiałem bawełnianym.

Oznaczenia na metce

Choć mężczyźni bardzo rzadko spoglądają na metkę, to jednak jeżeli poszukują koszuli, względem której mają konkretne wymagania, to właśnie na metce znajdą sporo przydatnych informacji. Co można na niej znaleźć? Między innymi takie określenie, jak two ply. Oznacza ono, że koszula jest wykonana z materiału o podwójnym splocie, a zatem jest cieplejsza i świetna na zimę. Z racji tego, że mężczyźni nie lubią prasować ubrań, to producenci zaczęli sprzedawać koszule non-iron. Nie wymagają one prasowania, dzięki temu, że zawierają amoniak, który rozprasowuje i zapobiega gnieceniu się włókien. Non-iron to z pewnością bardzo praktyczna odzież męska, która zdobyła serce niejednego pana.