Zima to czas, kiedy wybieramy ciepłe okrycia, które mają za zadanie skutecznie chronić nas przed chłodem. Tym samym niemal cała stylizacja jest ukryta pod odzieniem wierzchnim. I właśnie dlatego kupując płaszcze zimowe męskie, powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na ich jakość i grubość, ale też fason oraz kolor, ponieważ przez kilka miesięcy będzie to nasz stały element garderoby, w którym będziemy prezentowali się na zewnątrz. Stąd też powinniśmy zadbać o to, żeby było stylowy i elegancki.

Płaszcze zimowe męskie i ich długość

Zastanawiasz się, jaka długość płaszcza będzie najodpowiedniejsza? Wiele zależy od indywidualnych preferencji oraz tego, jakiego jesteśmy wzrostu. Wśród najpopularniejszych płaszczy są te, które sięgają do kolan, jak i krótsze, które kończą się w połowie ud, a nawet nico wyżej. Takie krótkie płaszcze zimowe męskie doskonale sprawdzają się u osób aktywnych. Przy czym należy pamiętać o tym, że uznawane są one za półoficjalne, a zatem do garnitury, lepszym wyborem będzie płaszcz do kolan.
A co z długimi płaszczami do kostek? Choć były czasy, kiedy były one szalenie modne, to obecnie odeszły trochę do lamusa. Trzeba też dodać, że nie każdy mężczyzna będzie w takim płaszczu dobrze wyglądał. Otóż mogą sobie na niego pozwolić jedynie panowie o wysokim wzroście. Przy niskim wzroście, proporcje sylwetki zostaną zaburzone, przez co nie będzie się w takim stroju wyglądało efektownie.

Płaszcze zimowe męskie na co dzień i od święta

Dla panów, którzy lubią stylizacje casualowe i sportowe, dobrym wyborem będą płaszcze zimowe męskie, które zapinane są na zamek. Mogą to być płaszcze puchowe, które dodatkowo posiadają kołnierz, który idealnie będzie się sprawdzał podczas minusowych temperatur. Jeśli natomiast zależy nam na płaszczu eleganckim, wtedy powinniśmy zdecydować się na taki, który wykonany jest z materiału. Takie płaszcze zazwyczaj posiadają jedno- lub dwurzędowe guziki, mają stójkę, ale nie mają kaptura.

Ciepły i trwały płaszcz zimowy

Jeżeli chcemy zainwestować w płaszcz wysokiej jakości, który będziemy mogli nosić przez wiele zim, to godnymi polecenia są płaszcze wełniane oraz te, które oprócz wełny mają domieszkę kaszmiru. Takie płaszcze doskonale izolują ciepło, a przy tym zapobiegają poceniu się. Posiadając taki płaszcz, trzeba pamiętać o jego odpowiedniej pielęgnacji i czyszczeniu w pralni chemicznej.