W garderobie żadnego mężczyzny nie może zabraknąć ciepłego i wygodnego swetra, który często będzie używany w sezonie jesienno-zimowym. Tak naprawdę jeden sweter, to jest absolutne minimum bez którego ciężko jest się obyć.

Ale większość panów z pewnością potwierdzi, że w ich szafie musi się znajdować kilka ciepłych okryć. Wszystko po to, aby można było dobierać je stosowanie do okazji czy reszty stroju. Wybór swetrów jest na tyle duży, że możemy wybierać wśród modeli rozpinanych, wciąganych przez głowę, z dekoltem okrągłym, w szpic etc. Nie wspominając o bogatej kolorystyce czy rodzajach materiałów… Markowe swetry to przede wszystkim wygoda i elegancja, czyli połączenie idealne. Co więcej, taka ekskluzywna odzież może być noszona przez kilka sezonów, a mimo to wciąż będzie się prezentowała nienagannie. Stąd też czasami warto zapłacić nieco więcej, aby wejść w posiadanie odzieży wysokiej jakości. Wśród markowych swetrów, godnym polecenia jest z całą pewnością sweter męski Ralph Lauren. 

Odpowiednio do sytuacji

W obecnych czasach można kupić bardzo wymyślne swetry, dzięki czemu nawet najbardziej wymagające osoby, dostaną to, czego szukają. Jednak należy zwrócić uwagę na to, że nie każdy sweter będzie pasował do danej sytuacji. Przykładowo, sweter w renifery, gwiazdki czy inne tego typu wzory, niekoniecznie sprawdzi się, jako odzież męska do pracy w biurze. Tutaj zgodnie z dress codem należy nosić swetry  jednokolorowe, bardziej formalne niż casual. Zaletą swetrów o prostym kroju jest to, że są uniwersalne. Z kolei na co dzień idealnie sprawdzają się swetry rozpinane, które w zależności od pogody można nosić zapięte lub rozpięte.